1. Як я можу вивчити польську мову?

Ми пропонуємо офлайн і онлайн курси польської мови. Виберіть місто, в якому Ви живете, і зв'яжіться з нами. З нами Ваше вивчення польської мови буде простим і ефективним.
Список міст:
https://eurostudent.ua/мовні-курси/

2. Чи потрібен мені сертифікат знання польської мови?

Так, сертифікат знання мови вимагає практично кожен університет Польщі. У деяких ВНЗ замість сертифіката може бути проведена співбесіда по Skype, на якому вступна комісія буде оцінювати рівень знання мови. Крім того, ВНЗ може провести письмовий іспит з польської мови.

3. У чому різниця між державним університетом та приватним?

Порівнюючи якість освіти непопулярного державного університету і відомого приватногo, диплом, отриманий у приватному ВНЗ буде більш престижним. У багатьох приватних університетах працюють викладачі кращих державних університетів. Якість освіти в польському університеті визначає його позиція у рейтингу серед всіх польських ВНЗ. Основна відмінність між державним і приватним університетом - це вартість навчання, в державних університетах від 2000 EUR, а в приватних університетах від 550 EUR. Крім того, державні університети в більшості характеризуються теоретичним профілем навчання, а приватні - практичним.

4. Чи я можу претендувати на стипендії у ВНЗ Польщі?

Так, якщо у Вас є karta Polaka або karta stałego pobytu, то Ви можете подати заяву на соціальну стипендію або отримати стипендію від польського уряду. Крім того, незалежно від громадянства студенти з високим середнім балом можуть претендувати на стипендію від ректора.

5. Чи можу я перейти з українського університету в польський після закінчення першого курсу, не втрачаючи при цьому жодного року?

На жаль, такої можливості немає.

6. Які можливості відкриває навчання в Польщі?

• Високий рівень освіти.
• Отримання диплома, який визнається у всіх країнах ЄС.
• Можливість безкоштовного навчання в польських ВНЗ (при наявності карти поляка, карти постійного перебування, на підставі конкурсу або іспиту знання мови).
• Навчання на польській або англійській мовах.
• Навчання з задоволенням, адже навчальні програми в університетах Польщі дуже цікаві.
• Подорожі по Європі і знайомство з цікавими людьми.
• Високі зарплати і успішна кар'єра в Європі.

7. Скільки коштує навчання для іноземців?

• тип обраного університету: державний чи приватний;
• мова навчання: польська або англійська;
• спеціальність;
• форма навчання: стаціонарна, заочна, дистанційна.

Згідно з польським законодавством, вартість навчання в державних університетах Польщі для іноземців повинна бути не менше 2 000 EUR на рік., Для приватних ВНЗ такого критерію немає. Проте, кожен університет має право встановлювати власні оплати за навчання.

8. Чи можу я навчатися безкоштовно?

Безкоштовне навчання в Польщі є можливих в декількох випадках:
• з картою поляка;
• з картою постійного перебування;
• на основі конкурсу;
• на основі здачі державного іспиту на знання польської мови на рівні C1.
Щоб вчитися безкоштовно, важливим аспектом є оцінки в атестаті, рівень польської мови, бали на вступних іспитах. У всіх інших випадках вартість навчання в Польщі для іноземців у вищих навчальних закладах розпочинається від 550 євро в рік, в залежності від університету та обраної спеціальності.

9. Мені потрібно Zaświadczenie o statusie studenta (довідка про статус студента), щоб перетнути кордон, поки у мене немає студентського квитка, як її отримати?

Якщо Ви студент, то таке Zaświadczenie o statusie studenta можна отримати в деканаті Вашого університету. Статус студента Ви отримаєте з моменту початку навчального року, і Ви можете звернутися з проханням про таке zaświadczenie в будь-який час по електронній пошті або особисто в деканаті.

10. Скільки часу триває навчання в польських ВНЗ?

1 ступінь - ступінь бакалавра - 3 роки (6 семестрів)
2 ступінь - ступінь магістр -1,5-2 року (3-4 семестри)
Ступінь інженера - 3,5 року (7 семестрів)

11. Чи можу я почати навчання в літньому семестрі?

Так, в Польщі є така можливість. Почати навчання можна два рази в рік - університети проводять 2 рекрутингові кампанії - зимову і літню.
Зимовий набір починається приблизно в травні і закінчується в серпні-вересні. Навчання починається в жовтні. Літній набір триває з січня до кінця лютого. Навчання починається в березні.

12. Якщо я вже отримав ступінь бакалавра в Україні, чи можу я отримати другу освіту в Польщі?

Так, це можливо. Якщо у Вас вже є ступінь бакалавра, Ви маєте право отримати ступінь магістра в польському університеті. У вас також є можливість вибрати іншу спеціальність, навіть якщо вона відрізняється від отриманої на бакалавраті. Це означає, що ви можете перекваліфікуватися.

13. Чи є ЗНО обов'язковим для вступу до Польщі?

ЗНО само по собі не є обов'язковим, але частиною ЗНО є ДПА, що, в свою чергу, для вступу до ВНЗ Польщі - необхідно. Деякі державні університети вимагають ЗНО і використовують його результати для підрахунку пунктів вступної кампанії. Приватні ВНЗ, частіше за все, не беруть до уваги оцінки з ЗНО.

14. Чи є ДПА обов'язковим для вступу до Польщі?

Кожен студент повинен здати ДПА в обов'язковому порядку, так як без нього він не отримає атестат, що є необхідним для навчання в Польщі.

15. Які документи мені потрібні для вступу?

Все залежить від вибору університету, напрямку, спеціальності та мови викладання. Інформація про документи надається на сайті університету перед початком вступної кампанії.

16. Чи документи треба складати онлайн чи я маю представити їх особисто?

Все залежить від університету і його вимагань.

17. Де і коли я можу забрати студентський квиток?

Студентський квиток видається деканом вашого університету. Ви зможете отримати його як тільки Ви розпочнете навчання, детальний термін видачі встановлюється кожним університетом індивідуально.

18. Як переміщатися по місту?

Громадський транспорт в Польщі розвинений на дуже високому рівні. Є автобусні та трамвайні лінії, а в столиці країни є метро. Всі транспортні засоби їздять за розкладом і мають не тільки денні, а й нічні курси.

19. Які ціни на проїзні квитки?

Ціни варіюються залежно від міста. Наприклад, у Варшаві такі ціни:
20-хвилинний квиток, нормальний - 3,40 PLN
75-хвилинний квиток, нормальний - 4,40 PLN
Довгостроковий квиток, нормальний - 110 PLN
Студенти можуть розраховувати на знижку 51% від вищевказаних цін на громадський транспорт.

20. Де і як я можу купити проїзний квиток?

• в квитковому автоматі (вони розташовані в більшості транспортних засобів, на зупинках і станціях метро);
• в пункті обслуговування пасажирів SKM;
• за допомогою мобільного телефону (є кілька додатків, які дозволяють купити короткострокові проїзні квитки);
• Онлайн - на сайті WTP (там можна поповнити міську карту Варшави і електронний студентський квиток).

21. Чи можна вчитися і працювати одночасно?

Так, є така можливість. Ви можете заробляти додаткові гроші під час навчання, працюючи на умовах неповного робочого дня.

22. Як і де я можу обміняти валюту?

Польська валюта це злотий (złoty, PLN). Один злотий ділиться на 100 грош (1 złoty to 100 groszу). В даний час в обігу знаходяться банкноти номіналом 10, 20, 50, 100, 200 і 500 злотих і монети номіналом 1, 2, 5, 10, 20 і 50 грош, а також 1, 2, 5 злотих. Пункти обміну валюти в Польщі називаються "Kantor" або "Kantor wymiany walut". Зазвичай вони знаходяться на вокзалах, в історичному центрі міста, в аеропортах, деяких готелях (в банках, як правило, немає обмінних пунктів). Варто пам’ятати, що в обмінних пунктах на вокзалах курс обміну може бути нижче, ніж в інших.

23. Які ціни на продукти?

Ціни на продукти в Польщі невисокі, найдешевші покупки можна зробити в гіпермаркетах і на ринках, трохи дорожчі ціни в невеликих магазинах. Приклади цін на продукти харчування:
Хліб: від 3 PLN
Вода 5л: від 3 PLN
Молоко: 3-4 PLN
Яйця 10 шт .: від 6,50 PLN
Куряча грудка 1 кг: від 18 PLN
Кава: 5-15 PLN

24. Які ціни в ресторанах?

Скільки ви витратите в ресторані залежить від його стандартів і місця розташування. У найдешевших місцях, наприклад молочних барах (bar mleczny), можна пообідати всього лише за 10-20 PLN. Також можна замовити їжу через додатки: Bolt Food, Uber Eats, Wolt або Glovo.

25. Де я буду жити?

У Польщі є багато різних варіантів проживання. Крім гуртожитків, студенти можуть жити орендувати окрему кімнату або квартиру. У будь-якому випадку, вартість житла завжди залежить від багатьох факторів. Серед них місто і область, розташування, відстань від університету, кількість людей в квартирі, умови проживання та багато іншого.

26. Скільки коштує кімната в гуртожитку?

Якщо говорити про столицю Польщі, то гуртожиток у Варшаві буде дещо дорожчим, ніж в інших містах. Вартість проживання в гуртожитках цього міста, становить, як правило, близько 200 EUR на місяць. Але в інших містах можна знайти кімнати за 100-140 EUR на місяць.

27. Які знижки є у студентів?

Крім того, що навчання – безперечно один з кращих періодів у житті, статус студента в Польщі має багато переваг. Ми підготували для вас інформацію про найважливіших і найцікавіших знижки для студентів:
1. Подорожі
По-перше, студенти мають великі знижки на проїзд (у державних перевізників). Їх розмір регулюється законом, тому для студентів, які вирішили їхати швидкісним або пасажирським поїздом, надається знижка 51% на разовий квиток і 49% на місячний квиток. Причому за проїзд в громадському транспорті студенти також платять всього 49% від узгодженої ставки, купуючи так звані «ульгові» квитки.
2. Культура і відпочинок
Показуючи студентський квиток, ви також можете отримати знижку в театрах, музеях, галереях або на концертах. В цьому випадку знижка рідко досягає 50%, але навіть невелике зниження вартості – хороша можливість для студентів частіше брати участь в культурних заходах. Кінотеатри, різні парки розваг і басейни в досить часто мають два типи квитків: звичайні і «ульговий», причому останній зазвичай поширюється на студентів.
3. Ресторани та кафе
Студентська знижка настільки популярна, що багато популярних мереж знижують ціни при пред’явленні студентського квитка. Зазвичай такі знижки становлять від 10 до 20% від початкової суми. Є також місця, в яких діють спеціальні купони, щоб студенти могли платити менше.
4. Спорт
Студентські спортивні знижки можуть бути пов’язані з двома сферами. В першу чергу вони стосуються фізичної активності, тобто, наприклад, покупки абонемента в спортзал або занять фітнесом. Послуг і фірм в цій сфері дуже багато, тому що студенти – одна з найбільш свідомих груп в нашому суспільстві. Однак і ті, хто вважає за краще спостерігати за боротьбою спортсменів, а не брати в ній активну участь, можуть розраховувати на квитки зі знижкою, наприклад, на футбол, баскетбол або інші заходи подібного типу.
5. Банки
Всі банки в Польщі пропонують так звані «Рахунки за 0» для осіб молодше 26 років. У цьому віці ви можете розраховувати на більш вигідні умови ведення рахунку.
Важливо, щоб всі ці знижки діють при пред’явленні діючого студентського квитка! Однак, якщо ви перебуваєте в місці, де немає інформації про знижки для студентів, просто СПИТАЙТЕ про це! Дуже часто різні компанії, хоча і не відображають інформацію про знижки для студентів, пропонують квитки / послуги за нижчими цінами при пред’явленні студентського квитка 😊

28. Чи потрібна мені віза для навчання в Польщі?

Іноземцям потрібна спеціальна студентська віза для навчання в польському університеті, яка видається максимально на рік. Її можна отримати у візовому центрі в вашому місті або безпосередньо в консульстві Республіки Польща. Під час навчання або після закінчення польського університету, після того, як Ви знайдете роботу, Ви можете отримати карту тимчасового проживання (karta czasowego pobytu). Власники такого документа мають право перетинати кордони країн ЄС без візи, а також можуть жити і працювати в Польщі в період дії картки.

29. Чи потрібна мені медична страховка?

У будь-якому випадку Вам потрібна медична страховка, адже без неї Ви не отримаєте візу. Вид страхування: від наслідків нещасних випадків. Він видається страховою компанією, яка акредитована в Польщі.

30. Де і як я можу застрахуватися в Польщі?

Хорошим варіантом є державне медичне страхування (umowa z NFZ). Більш детальну інформацію можна знайти за посиланням на сайті www.nfz.gov.pl.

31. Чи покриває страховий поліс вартість лікування під час мого перебування за кордоном?

Так, більш детальну інформацію про це можна знайти на нашому сайті в закладці Потрібно знати - СТРАХУВАННЯ NFZ.
Посилання:
https://eurostudent.ua/варто-знати-про-польщу/

32. Чи можу я піти до різних лікарів в рамках страхування?

Так, в рамках страхування NFZ Ви можете піти до різних спеціалістів, все, що Вам потрібно зробити, це зареєструватися в клініці і записатися на консультацію. Більш детальну інформацію про це можна знайти на нашому веб-сайті в закладці Потрібно знати - СТРАХУВАННЯ NFZ.
Посилання:
https://eurostudent.ua/варто-знати-про-польщу/

33. Чи потрібна мені прописка (zameldowanie, meldunek) в Польщі?

Прописка (zameldowanie, meldunek) в Польщі - це обов'язок кожного іноземця, який планує перебувати в країні більше 3 місяців, вона часто необхідна для вирішення різних формальностей. Зокрема її вимагають при отриманні номеру PESEL, подачі заяв на дозвіл на проживання (karta pobytu), влаштуванні на роботу, реєстрації авто чи заміни водійських прав на польські. Зареєструвати своє місце проживання можна, звернувшись до органу місцевого самоврядування. Зробити це можна і через інтернет, але такий спосіб доступний тільки для членів сім'ї громадян ЄС, Швейцарії або країн-учасниць Європейської асоціації про вільну торгівлю. Кожен бажаючий може прописатися в незалежності від того, чи Ви маємо власний будинок, орендуєте квартиру або живете в гуртожитку.

34. Що таке "тимчасова прописка"?

Є два типи прописки:
• тимчасова прописка (zameldowanie tymczasowe) - якщо Ви перебуваєте в країні більше 3 місяців, але не проживаєте в ній.
• постійна прописка (zameldowanie stałe).

35. Чи можу я прописатися в Польщі, якщо мені немає 18 років?

На жаль, такої можливості немає. Якщо Ви не повнолітній, Ви не можете прописатися самостійно! За таких обставин має бути один з батьків або опікун з нотаріальним дорученням від батьків!

36. Як отримати номер PESEL?

Якщо Вам потрібен PESEL, Вам необхідно подати відповідну заяву. Більш детальну інформацію з цього питання можна знайти на нашому сайті в закладці Потрібно знати - Номер PESEL.
Посилання:
https://eurostudent.ua/варто-знати-про-польщу/

37. Скільки коштує отримання номера PESEL?

Це безкоштовна послуга.

38. Ким є Eurostudent?

EUROSTUDENT- це Міжнародна освітня програма, центральний офіс якої знаходиться у Варшаві, столиці Польщі. Програма розроблена фахівцями в галузі управління, освіти, професійними педагогами та маркетологами.

Програма EUROSTUDENT зарекомендувала себе ефективним і динамічним модулем в системі сучасної європейської освіти. Всі теоретичні розробки авторів Програми не тільки знайшли практичне застосування, але і наповнилися інноваційним змістом і довгостроковою перспективою.

Сучасна європейське освіта не обмежується конспектами, сесіями і аудиторіями. Сучасна освіта в Європі - це світ зовсім нових можливостей. Використовуючи прогресивні освітні технології, ми допомагаємо випускникам стати європейськими студентами.
Основний напрямок діяльності Програми - розвиток міжнародної освіти, формування сучасних якісних інформаційно-прикладних послуг для абітурієнтів та школярів України та інших країн. З цією метою укладаються договори з польськими університетами та Вищими Школами, формується мережа представництв в Україні, розвиваються співпраця з партнерами у інших країнах.

Крім України, у нас більше 50 партнерів в 10 країнах світу (а саме Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Нігерія, Кенія, Ефіопія, Індонезія, Болгарія і Росія).

Наша освітня програма пройшла непростий шлях становлення: підбір професійних співробітників, аналіз і усунення помилок, оптимізація проектів.

За 10 років діяльності вдалося знайти правильну, сучасну і конкурентоспроможну модель. Її основа у використанні сучасних методик і власного досвіду, постійної внутрішньої і зовнішньої модернізації, так щоб наші послуги були якісними і надавали максимальну допомогу нашим студентам.

39. Ви дієте законно?

Програма EUROSTUDENT є офіційним партнером і представником більше 40 престижних вищих навчальних закладів (ВНЗ) Польщі. Ми працюємо абсолютно легально, наша компанія зареєстрована в Польщі.

40. Чому саме EUROSTUDENT?

• Індивідуальний підхід до кожного кандидата.
• Допомога зі вступом у будь-який університет в Польщі.
• Наш головний офіс знаходиться у Варшаві.
• Ми співпрацюємо з польськими університетами без посередників.
• У нас 10-річний досвід роботи.
• Ми допомогли більш ніж 3000 абітурієнтам з усього світу стати студентами польських ВНЗ.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Facebook
Instagram